Policjantom grozi dyscyplinarka

Piętnastu policjantów czeka na procedury dyscyplinarne w związku z domniemanymi błędami w śledztwie o zaginionych kobietach, które później odkryto jako zamordowane przez Nicosa Metaxasa.

Rzecznik policji Christos Andreou powiedział, że proces jest już w toku i wielu oskarżonych zostało już oskarżonych na piśmie. Dodał, że postępowanie czeka nie tylko zwykłych policjantów, ale także oficerów. Zaznaczył, że wszyscy są niewinni, dopóki nie udowodni się im winy.

35.letni oficer armii, Metaxas, zabił pięć kobiet i dwoje dzieci w ciągu dwóch lat. Do zabójstw doszło w kwietniu 2019 r., po tym, jak w szybie kopalni w Mitsero znaleziono ciało jednej z kobiet.

14 kwietnia minęły trzy lata od odkrycia pierwszego ciała.

Policja spotkała się z ostrą krytyką za rzekome niewłaściwe postępowanie w sprawach kobiet i dwóch dziewczynek, gdy ich zaginięcie zostało zgłoszone przez przyjaciół i rodziny, oraz za nietraktowanie zaginięć poważnie.

Do czerwca 2019 r. policja znalazła ciała wszystkich ofiar w kopalni, w pobliskim jeziorze, na polu w pobliżu strzelnicy oraz w innym jeziorze oddalonym o kilka kilometrów.

Metaxas został skazany w czerwcu 2019 r. na pięć kolejnych wyroków dożywocia za zabójstwo z premedytacją pięciu kobiet i dwa jednoczesne wyroki dożywocia za zabójstwo dwóch dziewczynek.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading