Policjanci z fałszywymi dyplomami

Jak twierdzą śledczy fałszywym dyplomem magistra posługiwał się nawet szef policji w północnej części Famagusty, Baris Sel

Szef policji w północnej części Famagusty, Baris Sel, powiedział, że jego aresztowanie w związku z trwającym „skandalem z fałszywymi dyplomami” stanowi spisek przeciwko niemu. Sel stanął przed sądem po raz drugi po tym, jak został aresztowany w miniony poniedziałek i zalał się łzami, mówiąc, że spiskował przeciwko niemu szef policji północnej części kraju, Kasim Kuni.

Nie mam zamiaru uciekać, pracuję w tym zawodzie 27 lat i obrzucają mnie błotem ” – powiedział.

Jest oskarżony o nielegalne uzyskanie tytułu magistra administracji biznesowej na Cypryjskim Uniwersytecie Zdrowia i Nauk Społecznych (KSTU) w Morphou.

Policjant w sądzie twierdził, że napisał pracę magisterską i przedłożył ją sekretarzowi generalnemu KSTU Serdalowi Gunduzowi.

Tymczasem podpułkownik z „dowództwa sił bezpieczeństwa TRNC”, aresztowany we wtorek po rzekomym uzyskaniu sfałszowanego doktoratu w KSTU, został w piątek zwolniony za kaucją w wysokości 60 000 TL (1732,50 euro) .

Inny pracownik dowództwa sił bezpieczeństwa TRNC, kapitan, również został aresztowany i będzie przebywał w areszcie przez trzy dni.

Aresztowano także dwóch krewnych ochroniarza Ersina Tatara Serifa Avcila , który także został aresztowany w zeszłym tygodniu. Obydwaj zostali aresztowani w czwartek. Ustalono, że jeden z nich posiadał świadectwo ukończenia studiów na KSTU, a drugi – świadectwo ukończenia czteroletniego programu studiów licencjackich.

W związku z fałszywymi dyplomami aresztowano na północy już kilkadziesiąt osób.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading