fbpx

Policjanci pilnie poszukiwani

Od zaraz pracę znajdzie ponad 100 osób i to bez wymaganych egzaminów.

Policja wydłużyła termin składania wniosków o nabór na „strażników granicznych”, czyli funkcjonariuszy specjalnych, którzy będą strzec Zielonej Linii, ze względu na mniejsze zainteresowanie.

Upłynął już termin składania wniosków na 300 stanowisk kontraktowych funkcjonariuszy specjalnych policji, którzy będą nadzorować Zieloną Linię – wpłynęło tylko 187 wniosków.

Szef policji Stelios Papatheodorou postanowił więc przedłużyć termin składania wniosków do 2 grudnia. 

300 osób, które utworzą tak zwaną Straż Graniczną, będzie miało za zadanie monitorowanie Zielonej Linii – będą rozmieszczani także w miejscach, w których będą mieli kontakt z imigrantami. 

Do obsadzenia są etaty w ośrodkach detencyjnych w Mennoia, w ośrodku w Limnes, w ośrodku Pournara, w Pafos, gdzie przebywają małoletni bez opieki. Będą także pracowali przy eskortowaniu deportowanych i transporcie więźniów. 

Na ich rekrutację i zakup sprzętu przewidziano w nowym budżecie fundusz w wysokości 7,3 mln euro – oprócz płac zostaną zakupione pojazdy do transportu personelu, sprzęt i wyposażenie. Ich rekrutację uznano za konieczną ze względu na ciągłe przekraczanie linii opozycji przez nielegalnych imigrantów. 

300 zakontraktowanych funkcjonariuszy specjalnych Policji Zielonej Linii (SEAPG) zostanie zatrudnionych w trybie skróconym bez egzaminów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!