fbpx

Cypryjscy policjanci w Polsce

Sądeccy policjanci gościli w czwartek 5 października delegację z Cypru, która przyjechała na Sądecczyznę by wziąć udział w obchodach 25-lecia utworzenia Regionu IPA Nowy Sącz oraz w konferencji, poświęconej wpływowi narkotyków na zachowania kryminogenne w środowisku młodzieży. Wśród jej prelegentów i uczestników będą także delegacje z Chorwacji, Czarnogóry, Serbii, Słowenii, Austrii, Czech i Irlandii.

Podczas wizyty delegaci spotkali się z Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosławem Tokarczykiem i jego I Zastępcą – mł. insp. Ireneuszem Maślanką oraz Przewodniczącą Regionu IPA Nowy Sącz – Elżbietą Gargulą.

Spotkanie było okazją do rozmów i wymiany doświadczeń związanych z policyjną służbą w Polsce i na Cyprze. Delegaci poznali też obszar działania i strukturę organizacyjną komendy, zobaczyli strzelnicę, pokój okazań, pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz serce komendy – czyli stanowisko kierowania. W trakcie spotkania wymieniono się doświadczeniami w zakresie spraw zawodowych, m.in. przestępczości, liczby policjantów i zakresu pracy poszczególnych wydziałów oraz wyposażenia i warunków służby.

Jesteśmy ciekawi czy Cypryjczycy zapytali Polaków w jaki sposób radzić sobie z nieprawidłowym parkowaniem. Jeśli do wymiany takich informacji doszło to posypią się mandaty… Niech uważają szczególnie mieszkańcy regionu Famagusty bo to właśnie tamtejsi funkcjonariusze byli w Polsce.

źródło i zdjęcia: KMP Nowy Sącz

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!