Policja, wojsko i oddziały ONZ są zaangażowane w poszukiwanie porwanej dziewczynki

Pomimo pojawiających się informacji na temat odnalezienia dziewczynki porwanej spod przedszkola w Nikozji, informujemy, że dziecko nie zostało odnalezione.

Policja nadal poszukuje obywatela Norwegii Torkela Grimsruda. Jak poinformował norweską prasę jego adwokat dziewczynka znajduje się właśnie z nim i jest bezpieczna. Niestety nie udzielił żadnych informacji gdzie dokładnie się znajdują.

W poszukiwania zaangażowano wszystkie służby mundurowe Republiki Cypryjskiej a także strefy okupowanej i wojska ONZ.

Policja potwierdza aresztowanie czterech osób w wieku 47, 44, 39 i 33 lat zaangażowanych w porwanie dziecka. Wszyscy są mieszkańcami Nikozji. Jeden z nich jest Syryjczykiem a pozostali to Cypryjczycy. Samochód biorący udział w porwaniu należy do zatrzymanego 33. latka.

Wbrew pozorom sprawa nie jest taka prosta jakby się wydawało i ma drugie dno. Torkel Grimsrud zawarł związek małżeński z obywatelką Cypru w 2012 roku, ale wkrótce związek się rozpadł. Po rozwodzie matka zabrała dziecko i wyjechała z Norwegii na Cypr. Z tego co twierdzi, nie utrudniała kontaktów dziecka z ojcem i kilkukrotnie dziecko odwiedzało ojca w Norwegii. Co innego twierdzi ojciec, który wielokrotnie wypowiadał się na ten temat w norweskiej prasie. Zdaniem matki dziecka, podczas jednej z wizyt w 2015 roku ojciec dziecka zabrał mu paszport i nie pozwolił wrócić małej na Cypr. Matka rozpoczęła batalię sądową o wydanie nakazu zwrotu paszportu. Zdaniem cypryjskiej policji matka dziecka

działała zgodnie z prawem wywożąc dziewczynkę z Norwegii na Cypr – tak brzmiał wyrok cypryjskiego sądu.

W ubiegłym roku Norweg nie został wpuszczony na Cypr gdyż zdaniem policji istniało uzasadnione podejrzenie, że będzie próbował wywieźć dziecko za granicę. Zatrzymano go wtedy wraz z trzema innymi mężczyznami na przejściu granicznym ze strefa okupowaną w Ayios Dhometios po doniesieniu matki  dziecka. Sąd w Nikozji zdecydował wtedy o 3. dniowym areszcie wszystkich mężczyzn. Nie udowodniono jednak przestępstwa i mężczyzna został uwolniony. Wtedy to policja chwaliła się swoim sukcesem we wszystkich mediach.

Policja apeluje do wszystkich, którzy mogą pomóc w odnalezieniu dziecka o kontakt z numerem 112 lub najbliższą jednostką policji.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading