fbpx

Policja szuka miliardera – znowu

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o aresztowaniu na lotnisku w Larnace rosyjskiego biznesmena Дмитрия Герасименко (więcej tutaj). Jak zapowiadaliśmy w artykule rozprawa ekstradycyjna miała odbyć się w sądzie w Larnace 20 grudnia 2016 roku. 14 grudnia 2016 roku wpłynęła do sądu informacja, że władze rosyjskie wycofują nakaz aresztowania w związku z tym sąd nakazał zwrócić depozyt i paszport i wycofał nazwisko biznesmena ze “stop listy” na przejściach granicznych.

Дмитрий Герасименко

Jakie musiało być zdziwienie sądu, gdy okazało się, że faktycznie zarzuty wobec biznesmena zostały wycofane, ale rosyjskie sądy wydały nowy nakaz aresztowania Дмитрия Герасименко za działanie na szkodę firmy datowany na 29 listopada 2016 roku! W sumie więc wypuszczono na wolność osobę poszukiwaną listem gończym.

Oczywiście policja i prokuratura cypryjska zrzuca winę na Interpol, który podobno nie opublikował na czas nowego listu gończego. Jaka jest jednak prawda, tego chyba nigdy się nie dowiemy. Policja zwraca się w każdym bądź razie do wszystkich z prośbą o kontakt jeśli widzieliście tego pana na zdjęciu.

Takie rzeczy tylko na Cyprze…

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!