Policja postawiona w stan gotowości

W mediach społecznościowych „krąży” lista 20. żydowskich miejsc będących potencjalnym celem w Limassol

Cypryjska policja jest w pełnej gotowości , aby zachować porządek i bezpieczeństwo obywateli w związku z planowanym jutrzejszym wydarzeniem organizowanym przez społeczność żydowską w niedzielę na molo w Limassol. 

Wydarzenie odbędzie się w cieniu wycieku list możliwych celów izraelskich interesów , zawierających szczegółowe informacje i adresy. Wyciek wywołał konsternację w kręgach biznesowych miasta – lista jest przekazywana przez media społecznościowe oraz rozsyłana za pośrednictwem telefonów komórkowych do różnych osób.

Na liście znajdują się firmy, hotele, bary i restauracje, a także szkoły, do których uczęszczają dzieci będące obywatelami Izraela.

Lista opracowana przez policję od dwóch tygodni krążą w prywatnych wiadomościach w mediach społecznościowych, a trafia nawet do rąk zwykłych obywateli Limassol. W sprawie źródła wycieku prowadzone jest śledztwo.

Społeczność żydowska na Cyprze organizuje jutro wydarzenie modlitewne na promenadzie Molos w Limassol, aby wyrazić swoje wsparcie dla osób uprowadzonych przez Hamas. Wydarzenie będzie objęte ścisłym nadzorem policji, a według Philenews będzie monitorowane za pomocą dronów. Modlitwę poprowadzi rabin Raskin, Naczelny Rabin Cypru.

Również w jutro Cypryjska Rada Pokoju organizuje wydarzenie w ramach solidarności z Palestyńczykami w Nikozji. Będzie to piąty protest zorganizowany na Cyprze na rzecz Palestyńczyków od rozpoczęcia izraelskich bombardowań Strefy Gazy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!