Policja ostrzega przed kolejnym oszustwem

Policja wydała kolejne ostrzeżenie o oszustwach telefonicznych, w których ludzie otrzymują telefony od nieznanych osób nakłaniających ich do inwestowania w programy szybkiego wzbogacenia się.

Korzystając z numerów telefonów komórkowych zaczynających się od 94, 95, 96, 97 i 99, oszuści dzwonią do ludzi i nakłaniają ich do lokowania pieniędzy w różnych programach inwestycyjnych za pośrednictwem stron internetowych firm inwestycyjnych.

Policja powiedziała, że ​​w tym przypadku dzwoniący mówili po grecku z akcentem z Grecji kontynentalnej.

Według skarg zgłaszanych przez osoby odbierające te telefony, dzwoniący unikają udzielania wyjaśnień na żądanie. W szczególności unikają podawania informacji, które pomogłyby zidentyfikować firmy, dla których rzekomo pracują lub które reprezentują.

Policja powiedziała, że ​​była to próba kradzieży pieniędzy i/lub wyłowienia danych osobowych, takich jak informacje o koncie bankowym.

Podobne doniesienia pojawiły się niedawno, gdy nieznane osoby – ponownie korzystające z numerów telefonów komórkowych tych samych dostawców usług telefonii komórkowej – dzwoniły do ​​ludzi i informowały ich, że osiągnęły zysk z inwestycji w rzekomą platformę internetową. Dzwoniący – mówiący po grecku, ale z obco brzmiącym akcentem – próbowali następnie skłonić ludzi do ujawnienia informacji o ich koncie bankowym, aby następnie mogli rzekomo przesłać im „wygrane”.

Uważajcie na siebie i na swoje pieniądze!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading