Policja kontroluje autobusy i ciężarówki

121 wykroczeń i nieprawidłowości – to wszystko tylko jednego dnia podczas kontroli autobusów i ciężarówek

Akcja, która odbyła się w ramach „Europejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” organizowanego przez Roadpol, Europejską Sieć Ruchu Policyjnego, zakończy się 25 lutego.

Inicjatywa, obejmująca wszystkie kraje europejskie, w tym Cypr, ma na celu poprawę bezpieczeństwa drogowego i podniesienie świadomości wśród kierowców.

Akcja rozpoczęła się o godzinie 6:00 rano i zakończyła o godzinie 18:00. Akcja skupiała się na przeglądach technicznych i mechanicznych autobusów i ciężarówek. Kontrole obejmowały dokładne sprawdzenie dokumentacji pojazdu oraz uprawnień kierowców zawodowych.

W trakcie kontroli cofnięto świadectwa przydatności dla dziesięciu lekkich samochodów ciężarowych ze względu na uznanie ich za niezdatne do ruchu drogowego. Zgłoszono różne inne naruszenia, takie jak niewłaściwe użytkowanie tachografów, prowadzenie pojazdów bez ważnych zaświadczeń ubezpieczeniowych oraz prowadzenie pojazdów z nieautoryzowanymi modyfikacjami.

Naruszenia dotyczyły także nieprawidłowości związanych z wyposażeniem bezpieczeństwa pojazdów, takim jak listwy ochronne i błotniki boczne w samochodach ciężarowych, a także kwestiami dotyczącymi prawidłowego funkcjonowania reflektorów pojazdów.

W sumie, tylko jednego dnia podczas kontroli drogowych w dystrykcie Pafos 121 wykroczeń.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading