fbpx

Polak z Limassol z pozytywnym wynikiem testu

Cypryjskie organy ds.zdrowia są zaniepokojone szeregiem niemożliwych do wykrycia „sierocych” przypadków COVID-19, które wykryto w społeczności, zwłaszcza w Limassol, w ostatnich tygodniach. Większość przypadków stwierdzono w dystrykcie Limassol, a epidemiolodzy również obawiają się tworzenia nowych skupisk, jeśli infekcji nie można powiązać ze źródłem.

Ministerstwo Zdrowia powiedziało w czwartek, że nie ma miejsca na samozadowolenie, ponieważ liczba niedawnych przypadków, których nie można przypisać historii podróży lub kontaktu pacjenta ze znanym przypadkiem koronawirusa, jest wyraźną wskazówką, że wirus nadal występuje w społeczności .

Samozadowolenie i nadmierne rozluźnienie zaobserwowane w odniesieniu do środków mogą prowadzić do wykolejenia pozytywnych wskaźników epidemiologicznych. Wszyscy mamy obowiązek zachować czujność i dyscyplinę, przestrzegać środków ochrony osobistej i dystansu społecznego, aby zapobiec kolejnej epidemii w nadchodzących miesiącach

Większość infekcji nabytych lokalnie w ciągu ostatnich trzech tygodni to pojedyncze przypadki bez wyraźnych wskazań obszaru zakażenia. Jeden przypadek dotyczył obywatela Polski – osoba ta mieszka i pracuje samotnie, bez zbytniego kontaktu z innymi ludźmi. Inne przypadki dotyczyły instruktora siłowni w centrum fitness w Limassol Marina oraz kobiety, która została wysłana przez lekarza pierwszego kontaktu na badanie po wystąpieniu objawów. Oba przypadki to Cypryjczycy, którzy nie mieli styczności ze znanym przypadkiem i nie mają niedawnej historii podróży. Niepokojący zdaniem ministerstwa jest fakt, że wszystkie “sieroce” przypadki wykryto w jednej dzielnicy Cypru.

Przypominamy zatem, że jeśli pojawią się u was podejrzane objawy, takie jak kaszel, gorączka, zadyszka, nagły początek odporności, utrata smaku lub niestrawność, należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli ich lekarz rodzinny uzna to za konieczne, zostaniecie wysłani na szczegółowe badania. W przypadku pozytywnego wyniku testu, osoba będzie musiała izolować się w domu, chyba że jej stan będzie wymagał przyjęcia do szpitala.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!