Polak na podium w Limassol

Kolejny sukces Polaka na Cyprze! Krzysztof Jaworski na podium maratonu w Limassol!

Rekordowa liczba 15 000 biegaczy wzięła udział w tegorocznym dwudniowym maratonie Opap Limassol, który zakończył się w niedzielne popołudnie. W sumie na sześciu trasach pobiegło ponad 15000 biegaczy, z czego 2000 pochodziło z 70 różnych krajów.

Wyścigi maratońskie rozpoczęły się w sobotę od 5. kilometrowego toru Primetel, a następnie odbył się Foundation Youth Race Andreya i Julii Dashinów.

W niedzielę odbyły się imprezy główne, czyli bieg maratoński Opap na 42 km, Półmaraton Muskita na 21 km, bieg energetyczny Petrolina na 10 km i Droga Atomowa na 5 km.

Pierwszy w głównym wyścigu maratonu mężczyzn był Brytyjczyk Matthew Blunden, który ukończył z czasem 02:31:12, przed Izraelczykiem Igorem Vinogradovem z czasem 02:33:11 i Polakiem Krzysztofem Joaworskim z czasem 02:41:56.


W pierwszej trójce kobiet uplasowały się Maria Sotiriou z Cypru z czasem 03:05:04, Karima Ouizguret z Francji 03:16:02 i Irina Masanova z Rosji z czasem 03:20:07.

W imprezie wzięło udział bardzo wielu Polaków – niektórzy dumnie biegli z polskimi flagami:


Burmistrz Limassol Nikos Nicolaidis powiedział, że tegoroczny OPAP Limassol Maraton był prawdopodobnie najlepszym maratonem, jaki kiedykolwiek się odbył. Jego zdaniem wynika to z faktu, że wszystkie czynniki, które go tworzą, ogarnęły go z miłością i pasją. 

Gmina Limassol czuje się dumna z miejskiego maratonu – dodał.

Faktem jest, że z powodu maratonu przez większość dnia miasto było sparaliżowane – do Limassol przyjechało bardzo wiele osób z całego świata. Nie kursowały autobusy, wiele osób nie mogło dostać się do pracy.

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym Instagramie (tutaj)


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading