fbpx

Połączenie promowe z Grecją dopiero za rok?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wiceminister żeglugi Vassilis Demetriades powiedział że rząd nie zrezygnował z ustanowienia połączenia promowego z Grecją

Demetriades powiedział cypryjskiej agencji informacyjnej, że decyzje w sprawie nowego przetargu zostaną podjęte w ciągu miesiąca.

„Nawiązałem kontakt z około 15 różnymi przewoźnikami, a powody, dla których nie wykazywali zainteresowania, zostały zarejestrowane i ocenione” – powiedział, dodając, że oprócz pandemii zidentyfikowano również indywidualne problemy, takie jak fakt, że była to regularna linia, która wiązałaby ich statki przez cały rok bez gwarancji równoważnego ruchu poza sezonem.


Cypr chce uzyskać od Unii Europejskiej zgodę na uruchomienie sezonowego (6-7 miesięcy) zamiast całorocznego połączenia promowego.


Ponowne ogłoszenie przetargu nastąpi w tym roku, tak aby połączenie promowe mogło ruszyć w 2022 r. Minister powiedział, że w sytuacji pandemii i przy wymaganych protokołach zdrowotnych każdej firmie byłoby bardzo trudno. być gotowym do działania jeszcze w tym roku.

„Chcemy, aby cały proces przebiegał prawidłowo, przejrzyście i jesteśmy zdeterminowani, aby ciężko pracować, aby znaleźć formułę, która przyciągnie firmy, ale jednocześnie zostanie przyjęta przez ludzi” – dodał.
„To bardzo trudne przedsięwzięcie, ale nie poddajemy się i jestem optymistą, że dzięki naszym wysiłkom stworzymy warunki do jego sukcesu”.

Przypomnijmy, że termin składania ofert w poprzednim przetargu na połączenie promowe upłynął w styczniu tego roku i nie złożono żadnych wiążących ofert.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!