fbpx

Polacy wciąż z obowiązkowymi testami

Ministerstwo zdrowia ogłosiło dziś drobne zmiany na liście krajów i ich ryzyka epidemiologicznego. Podróżujący z Polski wciąż muszą mieć ważne, wystawione nie wcześniej niż 72 godziny przed odlotem, zaświadczenie o braku COVID-19.

W chwili obecnej do krajów grupy A (kraje o R poniżej 1 i / lub małej liczbie nowych przypadków (<1/100 000 mieszkańców dziennie) i / lub bardzo niskiej śmiertelności COVID19 (<5-10 / 100 000 mieszkańców) i / lub sporadycznych przypadkach lub klaster przypadków według WHO i / lub co najmniej pozytywnych testów (> 3000 testów / 100 000 mieszkańców) należą: Australia, Austria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Grecja, Szwajcaria, Japonia, Węgry, Islandia, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Norwegia, Słowacja, Słowenia oraz Korea Południowa. Do krajów grupy B (kraje z R powyżej 1 i / lub nowymi przypadkami> 1/100 000 osób dziennie i / lub zwiększoną śmiertelnością na COVID-19 (> 10/100 000 osób) i / lub ograniczonymi testami laboratoryjnymi (<2000 testów / 100 000 osoby) lub brak klasyfikacji WHO) należą: Bułgaria, Belgia, Francja, Irlandia, Izrael, Włochy, Liban, Jordania, Holandia, Hiszpania, Polska, Rumunia, Serbia oraz ZEA.

Przynajmniej do następnego posiedzenia komitetu zdrowia Polacy przylatujący na Cypr muszą mieć aktualne zaświadczenia. Cypryjski rząd uruchomił specjalną stronę internetową na której należy uzyskać CyprusFlightPass. O przepustkę powinniście się starać nie wcześniej niż na 3 dni przed planowaną podróżą na Cypr.

Aby otrzymać przepustkę należy wejść na stronę:

https://cyprusflightpass.gov.cy/

Po określeniu terminu przylotu otrzymamy wstępne zezwolenie (lub jego brak) na przylot na Cypr:

Po otrzymaniu “zielonego” światła konieczne będzie stworzenie własnego konta na portalu, potwierdzenie adresu mail i, po zalogowaniu, przesłanie wniosku o wystawienie przepustki CyprusFlightPass.

Na pokład samolotu zostaną wpuszczenie jedynie Ci pasażerowie, którzy mają odpowiednie przepustki!

Osoby, które są rezydentami Cypru i zgodnie z decyzjami rządu mogą test na COVID-19 zrobić po przylocie na lotnisko (obywatele cypryjscy i członkowie ich rodzin (zagraniczni małżonkowie, ich małoletnie dzieci i ich rodzice) oraz osoby legalnie przebywające w Republice Cypryjskiej i członkowie ich rodzin (zagraniczni małżonkowie, ich małoletnie dzieci i ich rodzice) także muszą zarejestrować się na powyższej stronie internetowej i otrzymać przepustkę.

Osoby, które już przyleciały na Cypr radzą, aby wszystkie dokumenty drukować i zabierać ze sobą – pozwoli Wam to uniknąć ponownego ich wypełniania na lotnisku po przylocie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!