Polacy na liście startowej wyścigu

Dziewięciu Polaków weźmie udział w rozpoczynającym się dzisiaj w Pafos Cyprus Gran Fondo

Na liście startowej rozpoczynającego się dzisiaj wyścigu, udało nam się znaleźć ośmiu zawodników z Polski (Łukasz Lechowicz, Jakub Ruciński, Adrian Jach, Piotr Bieliński, Jacek Krawiec, Jarosław Tarasiński i Wojciech Bartolewski) a także jedną Polkę – Annę Bielińską.

Jest to największy wyścig kolarski na Cyprze – weźmie w nim udział 500 sportowców z czterech kontynentów i 39 różnych krajów.

Codzienne starty będą się odbywać na placu ratuszowym w Pafos, o godzinie 8:15 w piątek, o 9:00 w sobotę i o 8:00 w niedzielę. Wręczenie medali odbędzie się w niedzielę na plaży „Alykes”.

Cyprus Gran Fondo to jeden z 28 wyścigów UCI Gran Fondo World Series, które odbędą się w tym roku. Od 2017 roku jest wpisany do światowego kalendarza.

Uczestnicy są podzieleni na dwie kategorie Ekspert i Sportowiec, które dotyczą odpowiednio kolarzy półprofesjonalnych i amatorów. W programie obu kategorii różnica występuje tylko pierwszego dnia, w piątek 31 marca, kiedy odbędzie się jazda indywidualna na czas. Sportowcy pokonają dystans 54 km z centrum Pafos do wioski Nikoklia, a o 11:30 rozpoczyna się jazda indywidualna na czas ekspertów, która obejmuje trasę o długości 28,3 km z Nikoklii do Prasteio i z powrotem.

W pozostałe dwa dni trasy są wspólne dla obu kategorii. W sobotę zawodnicy wystartują z Pafos, przejadą 103 km i zakończą w Kouklia, natomiast w niedzielę trasa zakończy się kończąc w Tsada (pokonają 54,2 km).

Trzymamy kciuki za Polaków!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading