Polacy na Festiwalu Średniowiecza w Agia Napa

Na 18. Festiwalu Średniowiecza w Agia Napa nie mogło zabraknąć Polaków

Wczoraj rozpoczął się 18. Festiwal Średniowiecza w Agia Napie (18th Medieval Festival) czyli w skrócie mówiąc czas średniowiecznej zabawy na ulicach miasta i potrwa przez najbliższy tydzień do 14 października.

Jest to jeden z największych i wyjątkowych festiwali na Cyprze i w Europie, przywołujący na myśl średniowiecze i łączący widzów i uczestników z przeszłością.

W festiwalu bierze udział ponad 20 zespołów i grup rekonstrukcyjnych z Holandii, Włoch, Rosji, Polski, Białorusi, Ukrainy, Węgier, Niemiec oraz oczywiście Cypru.


Kolejny już raz Polskę, reprezentują członkowie Stowarzyszenia ”Dworek Polski” z Chojnic.

Rozstawiono stoiska na których znajdziemy niezwykłe średniowieczne maski, ceramiki, hagiografii, broni średniowiecznej i rękodzieła cypryjskiego. 

Na szczególną uwagę zasługują wystawy sztuki Galerii „Diachroniki” zatytułowane „Cypr od panowania weneckiego do czasów współczesnych”, „Sztuka tradycyjnego kowalstwa” tradycyjnego kowala Fano Mahatto, „Kwiat jako klejnot w średniowieczu” Gabrieli Junosowej ze Słowacji, „Sztuka ceramiki” Takisa Askotisa i „Wystawa broni średniowiecznej” Sergiosa Sergiosa Kerkoulasa.

Codziennie od godz. 19.00 odbywają się parady od Ronda Portowego na Plac Centralny Klasztoru w których biorą udział wszystkie zespoły muzyczno-taneczne i teatry uliczne.

Warto się wybrać i zobaczyć na własne oczy jak wyglądało życie w tamtych czasach.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading