fbpx

Pół godziny na kawę i zmiana klientów

Na Cyprze raczej ten pomysł by się nie przyjął – niektórzy przy jednej wodzie mineralnej siedzą godzinami

Goście kawiarni i restauracji wydają coraz mniej a jest ich coraz więcej. Hiszpanie postanowili uporać się z problemem wiecznie zajętych stolików i godzinami siedzących przy nich gości wprowadzając odpowiednie limity.

Klienci, którzy proszą tylko o coś do picia lub drobną przekąskę mogą zajmować stolik do pół godziny, natomiast zamawiający obiad lub kolację mają czas na konsumpcję do 90 minut.

Właściciele restauracji twierdzą, że umożliwianie klientom długiego zajmowania stolików przy małej konsumpcji nie jest rentowne dla restauracji zwłaszcza w lecie, kiedy przychodzi do nich dużo turystów. Niestety, coraz częściej zdarza się, że młodzi ludzie po zakupieniu jednej butelki wody lub frappe rozkładają na stoliku laptopa i potrafią godzinami “okupować” miejsce korzystając z darmowego WiFi.

Na Cyprze także doskonale widać ten problem – bardzo często widać grupki młodych osób siedzących przy jeden wodzie mineralnej z telefonami w ręku.

Tylko czy na Cyprze takie ograniczenie by się sprawdziło?

Wprowadzenie ograniczeń wiązałoby się z utratą często całodziennych miejsc spotkań dla setek starszych Cypryjczyków spędzających w “kefenijo” często całe dnie…

Chociaż może ktoś się o to pokusi?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!