Podwyższą płacę minimalną?

Minister Pracy sugeruje komisji podniesienie płacy minimalnej od 1 stycznia 2024 roku

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wysokość płacy minimalnej zostanie skorygowana od 1 stycznia 2024 roku. Jak już pisaliśmy wcześniej, jej wysokością będzie zajmowała się Komisja ds. Dostosowania Płacy Minimalnej, której najbliższe posiedzenie odbędzie się dzisiaj.

Minister Pracy Yannis Panagiotou powiedział podczas spotkania z dziennikarzami, że nie chce w żaden sposób wpływać na jej decyzje, ale zasugerował jednocześnie, że jego zdaniem płaca minimalna powinna wzrosnąć.

Jak już wspomniałem w poprzednich dniach, są trzy możliwości: albo obniżyć, albo pozostać dokładnie na tym samym poziomie, albo zwiększyć. Nie chcąc przesądzać o wynikach dyskusji, biorąc pod uwagę fakty, jakie obecnie obowiązują w gospodarce i naszym społeczeństwie, uważam, że ostatecznie nie zostaną przyjęte dwie pierwsze opcje – powiedział

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem minimalne krajowe wynagrodzenie 885 euro brutto, a po 6-miesięcznym nieprzerwanym okresie zatrudnienia u tego samego pracodawcy wynosi 940 euro brutto. 

Pierwsza korekta krajowej płacy minimalnej, wprowadzona po raz pierwszy w tym roku, nastąpi 1 stycznia 2024 r., a następnie co dwa lata.

SeoHost.pl

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!