Podwyżki? Zapomnijcie!

Tak jak się spodziewaliśmy spotkanie w ministerstwie pracy w sprawie podwyżek płac zakończyło się niczym.

Zdaniem ministra pracy kompromis w chwili obecnej jest niemożliwy – wszystkie strony dostały czas na znalezienie rozwiązania do Bożego Narodzenia.

Ze wszystkich stanowisk wydaje się, że w tej chwili nie ma perspektyw na znalezienie wzajemnego porozumienia. Rolą ministerstwa i ministra jest bycie pośrednikiem – powiedział Koushos po spotkaniu trwającym ponad 90 minut.
W tym celu będę kontynuował rozmowy ze związkami zawodowymi i pracodawcami, aby zobaczyć, czy istnieje możliwość rozwiązania.

Zapytany przez reporterów, czy istnieją jakieś propozycje, które mogłyby zniwelować różnice, Koushos powiedział, że jest za wcześnie, aby powiedzieć „ale terminy zostaną dotrzymane”.

Organizacje pracodawców i związki zawodowe podpisały pod koniec 2017 r. porozumienie przejściowe, utrzymujące, że 50%. wzrostu wskaźnika cen detalicznych jest uwzględniane w płacach raz w roku.

Jeśli związki zawodowe i pracodawcy nie osiągną porozumienia, przejściowa umowa CoLA, która obowiązuje od początku 2018 r., pozostanie w mocy. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!