Podwyżka za prąd nie wyniesie aż 13%

Przedstawiciel EAC twierdzi, że podwyżka cen prądu nie będzie dotkliwa dla społeczeństwa i wyniesie maksymalnie 6%

Prognozy, które doprowadziły do ​​wniosku o podwyżkę stawek o sześć procent na rok 2024, zostaną zweryfikowane przez zarząd – powiedział państwowemu nadawcy prezydent Giorgos Petrou.

Jednocześnie dodał, że władze starają się uspokoić opinię publiczną, że o której mówiono wcześniej o 13% podwyżce, można zignorować.

Zapomnij o 13 procent, my patrzymy tylko na sześć procent” – powiedział Petrou, unikając jednak pytania o fakt, że odwołanie w sprawie wniosku jest w toku i nie wygląda na to, że zostanie wycofane.

Petrou oszacował, że ostateczne ogłoszenia w całej sprawie zostaną wydane w przyszłym tygodniu.

Dzisiaj poprosimy kierownictwo o przedstawienie nam dowodów uzasadniających natychmiastowe rozpoczęcie pracy w komisji finansów w celu sprawdzenia danych liczbowych” – powiedział.

Petrou zauważył, że zarząd podjął decyzję o inwestycji w modernizację elektrowni Dhekelia, jednak obecnie wydaje się, że modernizacje – przynajmniej w najbliższej przyszłości – mają ograniczyć się jedynie do budowy dwóch niezbędnych silników spalinowych .

Szacuje się, że wykonanie dwóch silników o łącznej mocy 80 MW (40 MW każdy) będzie możliwe przy koszcie 60 mln euro zamiast pierwotnie przewidywanej modernizacji infrastruktury o wartości ponad 100 mln euro, która miała obejmować magazynowanie .


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading