Podwójne ostrzeżenie pogodowe

Nie, dzisiejszej nocy nie będzie wcale chłodniej – gorąco będzie także jutro!

Przed chwilą, meteorolodzy wydali dwa alerty pogodowe: pierwszy obowiązujący dzisiejszej nocy a drugi na jutro.

Maksymalna temperatura jutro wyniesie około 44 stopni Celsjusza w głębi lądu i 34 stopni Celsjusza w wyższych górach. Ostrzeżenie przed falą upałów będzie obowiązywać od 11:00 do 17:00.

Oddzielne żółte ostrzeżenie obowiązuje dziś wieczorem i przewiduje się, że temperatury pozostaną wysokie i nie spadną poniżej 27 stopni Celsjusza. To ostrzeżenie obowiązuje od północy dzisiaj do 7:00 rano jutro.

Poniżej aktualna pogoda na żywo:

Przypominamy, że rozpalanie ognisk bez pozwolenia jest surowo zabronione i karalne. Przestępcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 i/lub grzywna w wysokości 50 000 euro zgodnie z ustawą o lasach z 2012 r.

Ustawa o zapobieganiu pożarom na obszarach wiejskich z 1988 r. również przewiduje kary do 5 lat pozbawienia wolności i/lub grzywnę w wysokości 20 000 euro.

Rozpalanie ognisk jest dozwolone wyłącznie w wyznaczonych miejscach do grillowania na terenach piknikowych.

Wzywa się społeczeństwo do zachowania szczególnej ostrożności podczas zajęć na świeżym powietrzu i unikania działań, które mogą spowodować pożar, takich jak używanie narzędzi lub maszyn wytwarzających ciepło.

Każdy, kto zauważy dym lub ogień, powinien natychmiast skontaktować się z Wydziałem Leśnym pod numerem 1407 lub ze Strażą Pożarną pod numerem 112.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading