Podatek drogowy

Dziś jest ostatni dzień kiedy możecie opłacać podatek drogowy (road tax) za 2017 roku bez żadnych dodatkowych opłat i kar. Jak zawsze możecie to robić za cały rok z góry lub w ratach (dwóch lub czterech).

Jeśli Wasz samochód stoi i nie porusza się po cypryjskich drogach, możecie złożyć odpowiednie oświadczenie, dzięki któremu Wasz wydział komunikacji zwolni Was z opłacania podatku. Dotyczy to także samochodów odstawionych na złom, ale za które podatek został opłacony w ubiegłym roku i nie zostały dostarczone odpowiednie dokumenty złomowania.

Podatek może być opłacony przez stronę internetowa http://rtd.mcw.gov.cy, w bankach, wydziałach komunikacji, urzędach pocztowych lub w dziale transportu drogowego. Na dole znajdziecie przycisk, który przekieruje Was bezpośrednio na stronę JCC na której także będziecie mogli opłacić road tax.

Przypominamy, że aby opłacić podatek drogowy należy mieć ważne badanie techniczne (MOT) i opłaconą polisę ubezpieczeniową – bez tych dwóch elementów system nie przyjmie płatności.

Jeżeli nie opłacicie podatku drogowego dziś, od jutra będą naliczane Wam dodatkowe koszty w wysokości 10€ i 10% należnej kwoty podatku. Oprócz tego grozi Wam w przypadku policyjnej kontroli dodatkowy mandat. Policja zapowiada wzmożone kontrole drogowe.

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading