Podał im dane kart przez telefon

Tym razem oszuści wyłudzili numery kart PaySafe – sklepikarz stracił wszystko

Karta Paysafe to forma elektronicznego polecenia zapłaty, która umożliwia dokonywanie płatności online w sposób bezpieczny i anonimowy. Jest to wirtualna karta, którą można łatwo zakupić w sklepach i używać do opłacania zakupów w sklepach internetowych, serwisach gamingowych, oraz wielu innych platformach. Aby skorzystać z karty Paysafe, wystarczy wprowadzić 16-cyfrowy numer karty i jej PIN.

To rozwiązanie jest bardzo popularne wśród osób, które preferują płatności online bez konieczności podawania danych osobowych czy numeru konta bankowego.

Karta Paysafe jest szeroko akceptowana i zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas dokonywania płatności w sieci internetowej.

Pracownik supermarketu w dzielnicy Limassol otrzymał połączenie na telefon stacjonarny supermarketu z numeru telefonu w Grecji od nieznanej osoby, która mówiąc po grecku, powiedziała, że ​​jest kierownikiem pewnej firmy (pracuje z omawianym supermarketem) i poprosił o numery kart przedpłaconych „PaySafe”.

Pracownik supermarketu był przekonany, że osoba, z którą rozmawia, jest kierownikiem przedmiotowej firmy i wydał 39 kart PaySafe o łącznej wartości 1950 euro (po 50 euro każda), podając tajne kody nieznanej osobie. Kolejne testy wykazały, że wszystkie karty zostały wykorzystane a ślad po dzwoniącym zaginął.

To już drugi tego typu przypadek w ciągu ostatnich kilku dni.

Kilka dni temu, krótko po godzinie 11.00, pracownik kiosku z Pafos odebrał telefon stacjonarny kiosku z greckiego numeru telefonu od nieznanej osoby, która mówiąc po grecku, powiedziała jej, że jest pracownikiem określonej firmy oraz że przedpłacone karty kredytowe „PaySafe” zostały anulowane.

Pracownik kiosku dał się przekonać sprawcy, który poprosił ją o podanie 16-cyfrowych numerów kart PaySafe o wartości 100 euro, aby mógł je anulować przez system. Pracownik podał mu numery siedmiu kart PaySafe o łącznej wartości 700 euro.
Po tym, jak właściciel kiosku został później poinformowany przez pracownika kiosku, skontaktował się z firmą, od której otrzymuje karty PaySafe, i dowiedział się, że to oszustwo.

Nie dajcie się nabierać – to kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading