fbpx

Początek szczepień na północy 15. stycznia 2021 roku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Szczepionkę chińskiej firmy Sinovac dostarczy Turcja

Szczepienia na północy rozpoczną się 15 stycznia chińską szczepionką Sinovac, która zostanie dostarczona społeczności Turków cypryjskich przez Turcję. Władze Turków cypryjskich badają również, czy zmutowany wariant Covid-19, wykryty po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii, występuje również na północy.

„Minister zdrowia” Ali Pilli powiedział Yeni Duzenowi, że szczepienia na północy rozpoczną się 15 stycznia od szczepionek zakupionych przez Turcję od chińskiego Sinovac Biotech Ltd. Pierwszeństwo będą miały osoby starsze mieszkające w domach opieki i pracownicy służby zdrowia. Strona Turków cypryjskich ma również otrzymać część szczepionek Pfizer, które UE zapewniła Republice Cypryjskiej.

Jeśli chodzi o szczepionki wysłane przez UE, Pilli powiedział, że społeczność Turków cypryjskich przedłożyła w zeszłym tygodniu swój wniosek i plan działania za pośrednictwem dwustronnej komisji technicznej ds. Zdrowia i ONZ. Powiedział, że jak tylko przybędą, zostaną natychmiast wykorzystane.

Pilli powiedział, że zabezpieczył dwie specjalne lodówki, w których można przechowywać 300000 szczepionek w temperaturze minus 75 stopni Celsjusza.

Pilli w oświadczeniach dla radia i telewizji BRT powiedział, że wyślą również próbki do Turcji do testów laboratoryjnych w celu zbadania, czy nowy wariant wirusa przybył na północ. Nowy wariant, VOC 202012/01, został znaleziony na kontrolowanych przez rząd obszarach u 12 osób, które przybyły z Wielkiej Brytanii i uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!