fbpx

Znaleziono martwego wieloryba

Na plaży znaleziono martwego wieloryba karłowatego

Cypryjski Instytut Badań nad Dziką Przyrodą (CWRI) ogłosił odkrycie kolejnego wyrzuconego na brzeg wieloryba na wyspie. Zwierzę zostało zidentyfikowane jako młody wieloryb karłowaty.

Jesteśmy głęboko zasmuceni, gdy donosimy o pierwszym w historii doniesieniu o płetwalu karłowatym, który utknął na Cyprze. Martwe dziecko płetwala karłowatego, którego długość szacuje się na około 3 metry, noworodek lub wystarczająco młody, by ssać, zostało znalezione dzisiaj w Karpaz (Karpasia) – poinformowało CWRI na swojej stronie w mediach społecznościowych.

Płetwale karłowate, jeden z bezzębnych gatunków wielorybów, są rzadko spotykane w Morzu Śródziemnym. Dorosłe osobniki mogą osiągnąć 8-9 metrów i ważyć około 9 ton.

Zwierzę zostało znalezione w stanie rozkładu, co utrudnia ustalenie dokładnej przyczyny śmierci.

W sumie jest to 14. martwy wieloryb znaleziony na wyspie w tym roku. Poprzednie 13. zostało znalezionych na początku lutego po trzęsieniach ziemi w Turcji oraz Syrii.


Na powyższym filmie możecie zobaczyć jak wcześnie wyglądała akcja usunięcia zwłok jednego z tych wielkich ssaków a także sekcja jego zwłok na plaży w lutym tego roku.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!