Po suflaki z własnym opakowaniem? Prawdopodobnie już niebawem…

Z pewnością podczas zakupów zauważyliście od 1 lipca małą zmianę w sklepach i kioskach. Europejski Lidl zajął się tą sprawą już dawno, ale niestety lokalne firmy nie dołączyły do programu ochrony środowiska.

Najnowsza inicjatywa uruchomienia przez Cypr przepisów w celu ograniczenia stosowania jednorazowych toreb i opakowań z plastiku do końca 2018 r. zbiega się z uruchomieniem 25-letniego planu ochrony rządu brytyjskiego, aby wyeliminować plastikowe śmieci w Wielkiej Brytanii do 2042 roku.

Brytyjska Wysoka Komisja współpracuje z lokalnymi dostawcami. Kolejny krok to rozmowy z dostawcami posiłków. Wkrótce może po take away suflaki udamy się ze swoim plastikowym pudełkiem wielorazowego użytku a po kawę ze swoim termosem?

Torby plastikowe w cenie minimum 5 centów za sztukę plus VAT to pierwszy krok. Potem pojawi się dodatkowa opłata za take away food and drinks. Wygórowane ceny za opakowania plastikowe pojawią się w supermarketach. To wszystko ma iść w kierunku wyeliminowania użycia jednorazówek każdego rodzaju.

Walnie po kieszeni, uderzy w końcu głowę. Może z biur wkrótce znikną plastikowe jakże wygodne talerzyki, widelczyki, kubeczki, a za oknem zamiast sterty śmieci w końcu zobaczymy piękny Cypr.
Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!