fbpx

Po Nikozji jedynie autobusem

„Celem jest brak pojazdów w centrum Nikozji” – powiedział minister transportu Yannis Karousos.

Samochody prywatne mają praktycznie zniknąć z centrum stolicy Cypru – tak wynika z wypowiedzi ministra transportu.

Chcemy autobusów i chcemy zwiększyć ich wykorzystanie, chcemy być przyjaźni dla środowiska. Należy stworzyć sieć, która zapewni płynny ruch autobusów, bez przeszkód dla innego pojazdu na tych pasach. Dziś podróż autobusem zajmuje więcej czasu niż samochodem. To się wkrótce zmieni – powiedział minister w rozmowie z ACTIVE

Nikozja ma być pierwszym miastem, które się zmieni – korzystanie z prywatnego samochodu będzie w stolicy Cypru niedogodnością. 

Zgodnie z założeniami, w Nikozji ma powstać sieć dróg jednokierunkowych z buspasami, zostanie uruchomiana specjalna sygnalizacja świetlna dająca pierwszeństwo pojazdom komunikacji publicznej.

Minister zapowiedział także uruchomienie pierwszej na Cyprze sieci tramwajowej.

W październiku zostanie dostarczony pierwszy szkic dwóch trwających badań dla Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla miasta Nikozja i Departament Robót Publicznych przystąpi natychmiast do ich wdrożenia. 

Ciekawe tylko co na to wszystko zwykli kierowcy…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Falstart 1450

Niestety, wbrew zapowiedziom, centrum 1450 dzisiaj nie ruszyło… Centrum Obsługi Ministerstwa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Służba Zarządzania Świadczeniami Socjalnymi w dniu dzisiejszym nie będzie działać. Kolejny

Czytaj Dalej
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!