fbpx

Po konferencji ministra zdrowia: wszystkie zmiany

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Będzie można wyjechać na łono natury podczas Green Monday, od poniedziałku otworzą się restauracje

Minister zdrowia ogłosił nowe łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Niestety, część obostrzeń nadal pozostaje w mocy.

Pierwsze ograniczenia zostaną zniesione już od poniedziałku 15.03.2021 roku. Od tego dnia na place i do parków będzie można wchodzić maksymalnie w grupach sześcioosobowych przy obowiązkowym noszeniu maski przez osoby z różnych gospodarstw domowych. Tylko w poniedziałek 15 marca (czyli w Green Monday) jest dozwolony dostęp do terenów piknikowych i tam.


Nadal przed wyjściem z domu należy wysłać odpowiednią wiadomość sms. Utrzymano maksymalną ilość wiadomości tekstowych – można wysłać dwie dziennie.


Od wtorku 16.03.2021 otwarte zostaną w ścisłym reżimie sanitarnym kawiarnie i restauracje. Serwowanie posiłków będzie możliwe jedynie klientom na zewnątrz lokali – pozostają zamknięte lokale wewnątrz.

Ministerstwo Zdrowia uznało, że na razie nie zostaną otwarte gimnazja na terenie całego kraju, postanowiono także zamknąć w całym dystrykcie Limassol szkoły podstawowe – nauka będzie się odbywała zdalnie.

Wszystkie osoby, które w myśl dekretów wracają do pracy muszą przejść obowiązkowy test na koronawirusa – wprowadzona zostaje identyczna zasada jak w przypadku wcześniej uruchomionych branż 25% pracowników musi mieć aktualny, negatywny wynik testu na Covid19.

Także od wtorku zostaje skrócona godzina policyjna – od tego dnia będzie obowiązywała od godziny 23:00 do 5:00.

Pozostałe ograniczenia nie uległy zmianie – obowiązują do odwołania.

Podkreślamy, że wszystkie informacje pochodzą z konferencji prasowej ministra i nie zostały jeszcze opublikowane żadne przepisy wykonawcze. Z praktyki wiemy, że przepisy mogą różnić się od zapowiedzi. Jeżeli cokolwiek ulegnie zmianie – będziemy Was informować.


zdjęcia: PIO


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!