fbpx

Po konferencji ministra zdrowia: wszystkie zmiany

Będzie można wyjechać na łono natury podczas Green Monday, od poniedziałku otworzą się restauracje

Minister zdrowia ogłosił nowe łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Niestety, część obostrzeń nadal pozostaje w mocy.

Pierwsze ograniczenia zostaną zniesione już od poniedziałku 15.03.2021 roku. Od tego dnia na place i do parków będzie można wchodzić maksymalnie w grupach sześcioosobowych przy obowiązkowym noszeniu maski przez osoby z różnych gospodarstw domowych. Tylko w poniedziałek 15 marca (czyli w Green Monday) jest dozwolony dostęp do terenów piknikowych i tam.


Nadal przed wyjściem z domu należy wysłać odpowiednią wiadomość sms. Utrzymano maksymalną ilość wiadomości tekstowych – można wysłać dwie dziennie.


Od wtorku 16.03.2021 otwarte zostaną w ścisłym reżimie sanitarnym kawiarnie i restauracje. Serwowanie posiłków będzie możliwe jedynie klientom na zewnątrz lokali – pozostają zamknięte lokale wewnątrz.

Ministerstwo Zdrowia uznało, że na razie nie zostaną otwarte gimnazja na terenie całego kraju, postanowiono także zamknąć w całym dystrykcie Limassol szkoły podstawowe – nauka będzie się odbywała zdalnie.

Wszystkie osoby, które w myśl dekretów wracają do pracy muszą przejść obowiązkowy test na koronawirusa – wprowadzona zostaje identyczna zasada jak w przypadku wcześniej uruchomionych branż 25% pracowników musi mieć aktualny, negatywny wynik testu na Covid19.

Także od wtorku zostaje skrócona godzina policyjna – od tego dnia będzie obowiązywała od godziny 23:00 do 5:00.

Pozostałe ograniczenia nie uległy zmianie – obowiązują do odwołania.

Podkreślamy, że wszystkie informacje pochodzą z konferencji prasowej ministra i nie zostały jeszcze opublikowane żadne przepisy wykonawcze. Z praktyki wiemy, że przepisy mogą różnić się od zapowiedzi. Jeżeli cokolwiek ulegnie zmianie – będziemy Was informować.


zdjęcia: PIO


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!