Płonie Las Pafos

Strażacy nadal walczą z pożarem w lesie Pafos – sytuacja jest bardzo trudna

Strażacy nadal walczą z płomieniami ,który wybuchł wcześniej w niedostępnym obszarze Lasu Pafos.

Rzecznik prasowy Departamentu Leśnictwa, Giorgos Constantinou twierdzi, że istnieje umiarkowany optymizm co do przebiegu pożaru

W swoich wypowiedziach Constantinou scharakteryzował, że przekazy są nieco bardziej optymistyczne. Poinformował, że Minister Rolnictwa, Rozwoju Wsi i Środowiska Petros Xenophontos jest w Generalnym Centrum Koordynacyjnym ds. Operacji Athalassa, monitorując postęp pożaru, podczas gdy dyrektor Departamentu Leśnictwa Charalambos Alexandrou przebywa w Centrum Koordynacyjnym Departamentu Leśnictwa, które zostało utworzone w lesie państwowym Pafos.

Pan Constantinou powtórzył, że w okolicy działają siły Departamentu Leśnictwa, wozy strażackie i inne ogromne siły.

Tworzone są drogi pożarowe, aby zatrzymać ogień, ale także umożliwić naziemnym siłom gaśniczym przejazd i zbliżenie się do obszaru. Ważna jest rola ochotników i Obrony Cywilnej. Rano wrócą do akcji również powietrzne siły gaśnicze.

Pożar wybuchł o godzinie 19:00 – samoloty natychmiast zostały wysłane w rejon pożaru, ale z powodu ciemności nie mogły dalej uczestniczyć w akcji.

Na miejscu działają silne siły lądowe Departamentu Leśnictwa, Straży Pożarnej i Obrony Cywilnej, których celem jest jak najszybsze opanowanie pożaru – sytuacja została określona jako niebezpieczna.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!