fbpx

Plaże bez ratowników

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ratownicy zorganizują dzisiaj strajk w całym kraju, powiedział Pancyprian Association of Professional Lifeguards (Psen) – przez trzy godziny plaże będą bez nadzoru

W oświadczeniu Psen podał, że głównym powodem tej decyzji był brak podniesienia przez rząd wynagrodzeń zawodowych ratowników. Przerwa w pracy rozpocznie się o 10:30 i zakończy o 13:30.

“Nadszedł czas, aby rząd wysłuchał naszych żądań, które są bardzo jasne od kilku lat” – napisano w komunikacie


Ratownicy wzywają do oficjalnego uregulowania tego zawodu, tak jak ma to miejsce w pozostałej części Unii Europejskiej, „ponieważ obejmuje udzielanie pierwszej pomocy i ratowanie życia ludzkiego na plażach Cypru”.

Inne postulaty to poprawa warunków pracy, unowocześnienie wyposażenia logistycznego i powołanie niezależnego organu, który będzie regulował zawód niezależnie, „bez rozdzielania obowiązków między trzy z czterech organów”.

Ratownicy wezwali też związki zawodowe do ich wsparcia.

Ochrona naszych praw i poprawa warunków pracy przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych plaż, zarówno dla naszych rodaków, jak i turystów, którzy będą odwiedzać nasz kraj przez cały rok – napisał Psen.

Jeżeli więc wybieracie się na publiczne plaże – zróbcie to lepiej poza godzinami strajku.

AKTUALIZACJA:
Po przeprowadzonych rozmowach w MSW zdecydowano o odwołaniu strajku.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!