fbpx

Play po zgodzie UKE wprowadza dopłaty w roamingu

I po co takie reklamy? Chyba mają tylko ogłupiać…

Sieci komórkowe mogą naliczać dodatkowe opłaty za telefon. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, spółka P4, operator sieci Play otrzymał od Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) zgodę na wprowadzenie dodatkowych opłat roamingowych na terenie Unii Europejskiej.

Jak zaznacza operator podczas weekendowych wypadów, ferii czy wakacji klienci korzystający z rozmów czy SMS-ów nie odczują różnicy w porównaniu do dotychczasowych zasad. Jeśli jednak przez ostatnich 30 dni klient więcej korzystał z telefonu w roamingu niż w Polsce, Play zacznie naliczać dopłaty. Jeśli przez kolejnych 30 dni nie korzystał z roamingu – saldo zostanie wyzerowane i podczas następnego wyjazdu dopłaty nie są naliczane. Zmiany będą obowiązywać od 26 stycznia. Play zaznacza, że dopłaty wynikające z decyzji UKE zostały ustalone na niskim poziomie i pozwalają tylko w części odzyskać straty związane ze świadczeniem usług w roamingu UE. Wynoszą odpowiednio: 6 gr za minutę połączenia wychodzącego, 3 gr za minutę połączenia przychodzącego, 1 gr za wysłany SMS lub MMS, 1,2327 gr za MB transmisji danych.

To pierwszy krok zrobiony. Teraz trzeba tylko czekać na kolejnych operatorów. A miało być “dzwoń jak w domu”…Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!