Platforma gov.cy naprawiona

Nasi czytelnicy mieli rację – platforma gdzie można składać wnioski o dofinansowanie pobytu w żłobkach i przedszkolach miała awarię.

Praktycznie natychmiast po uruchomieniu platformy na której można było składać wnioski o dofinansowanie pobytu w żłobkach i przedszkolach miała awarię. Ministerstwo twierdzi jednak, że awaria została naprawiono i złożono ponad 2500 wniosków.

Platforma jest dostępna pod adresem 
http://www.wbas.dmsw.gov.cy/dmsw/ydep.nsf/grands10_el/grands10_el?OpenDocument – po naciśnięciu przycisku poniżej zostaniecie natomiast przeniesieni prosto na stronę gdzie można złożyć wniosek:

Na wczorajszym posiedzeniu rządu zdecydowano także, że rodzice otrzymają specjalny dodatek z tytułu powrotu dzieci do szkoły. Wprawdzie na prawdziwą wyprawkę nie starczy, ale z całą pewnością pieniądze się przydadzą.

Pieniądze dostaną wszyscy rodzice dzieci w wieku od 4 do 18 lat, na które pobierane jest zasiłek rodzinny.

Dotacja wyniesie od 50 do 80€ na dziecko w zależności od kryteriów dochodowych i składu rodziny. Ta kwota będzie jednorazową wypłatą i zostanie wypłacona w ciągu najbliższych kilku dni – powiedziała Anastasia Anthousis wiceminister opieki społecznej.

Jeżeli więc otrzymujecie zasiłek na dziecko, spodziewajcie się dodatkowego przelewu z ministerstwa lada dzień.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading