Plany Burmistrza Deryneii

Burmistrz Gminy Deryneia chce wykorzystywać grunty w strefie buforowej Famagusta do celów rolniczych i do wzmocnienia kontaktów dwukierunkowych. Chodzi o więzi dwóch powaśnionych społeczności, Greków i Turków cypryjskich, które w okolicach przygranicznych są bardzo przyjazne.

Ale na forum międzynarodowym to z pewnością zaprocentuje, tym bardziej że ostatnie wydarzenia z Turcją w roli głównej stanowczo zniechęcają do podjęcia kolejnych rozmów pokojowych.

A wracając do tematu, Burmistrz powiedział że ziemia, która należy do Republiki Cypryjskiej, ale znajduje się pod kontrolą ONZ, jest idealna dla rolnictwa, ponieważ jest uważana za żyzną.

Ziemia w strefie buforowej, szczególnie ta, która znajduje się blisko plaży Deryneia, jest bardzo żyzna i skupimy się na sektorze pierwotnym. Jednocześnie myślimy o wykorzystaniu ziemi do uprawiania sportu, aby zbliżyć młodzież z dwóch społeczności – powiedział burmistrz.

Burmistrz poinformował że niedawno delegacja gminy spotkała się z ambasadorami Austrii, Słowacji i Niemiec, którzy pozytywnie ocenili inicjatywę.

Mieliśmy spotkanie w biurze ambasadora Niemiec w Nikozji, podczas którego omawialiśmy tworzenie ośrodków lub inicjatyw, które zbliżą obie społeczności.

Także pozytywnie. Oby się powiodło. 

[bar group=”809″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!