fbpx

Plan szczepień na najbliższy tydzień

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

​​Do wczoraj wykonano 202441 szczepień, z czego 145357 osobom podano pierwszą dawkę, a 52084 osoby zakończyły proces szczepień.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Dyrektor ds. Medycyny i Publicznej Służby Zdrowia dr Olga Kalakouta poinformowała, że portal szczepień będzie przyjmował zapisy na szczepienia w godzinach 8:00 do 20:00 w poniższych terminach:

  • dziś mogą zapisać się osoby w wieku 53 i 54 lata
  • jutro, w niedzielę 18.04.2021 roku, portal będzie ponownie otwarty dla osób w wieku od 64 do 67 lat
  • w poniedziałek i wtorek (19 i 20 kwietnia), na szczepienia będą mogły zapisać się osoby w wieku 51 i 52 lat
  • w środę i czwartek (21 i 22 kwietnia) zapisy na szczepienia będą przyjmowane od osób w wieku 49 i 50 lat
  • w piątek i sobotę (23 i 24 kwietnia) zapisać na szczepienia będą się mogły zapisać osoby w wieku 48 i 47 lat.

Olga Kalakouta poinformowała, że system będzie działał podobnie aż do Wielkiego Tygodnia – celem jest zaszczepienie wszystkich osób 40+ do końca kwietnia.


Zarejestrować na szczepienia mogą się jedynie osoby z wskazanych przez ministerstwo grup – nie ma możliwości rejestracji innych osób.


Dzięki zaplanowanym dostawom trzech szczepionek w najbliższych dniach ministerstwo szacuje, że do końca kwietnia wszystkie narażone grupy otrzymają co najmniej jedną dawkę szczepionki, a tym samym dotrą do niższych grup wiekowych, tak aby osoby w wieku 45 lub więcej otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki.

W celu dokonania rejestracji do szczepień należy wejść na stronę główną GESY gdzie znajduje się bezpośredni dostęp do portalu szczepień (klikając opcję „Portal szczepień”). Następnie należy wpisać nazwę użytkownika i kod, którego już używają do logowania się na swoje konto osobiste w systemie.

Po wejściu na Portal użytkownicy są informowani o Ośrodkach Szczepień i szczepionce, którą otrzymują – po zaakceptowaniu warunków przystępują do umówienia wizyty.

Podobnie jak w przypadku kryterium wieku, Portal Szczepień będzie potwierdzał osoby spełniające kryteria na podstawie danych przechowywanych w Oprogramowaniu GESY. Informacje te muszą zostać zapisane przez ich lekarzy prowadzących w ich dokumentacji medycznej i nie jest wymagane żadne odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

Przypominamy się, że w przypadku pacjentów niezarejestrowanych lub nie będących beneficjentami GESSpo potwierdzeniu przez lekarza prowadzącego należy wysłać wiadomość e-mail na adres: [email protected] , wyrażając zainteresowanie pacjenta szczepieniami i podając numer identyfikacyjny / numer dokumentu identyfikacyjnego oraz telefon kontaktowy pacjenta.

Osoby, które nie są beneficjentami Gesy, ale należą do uprawnionych grup, powinny przesłać odpowiednie dokumenty do ministerstwa zdrowia. Wyjaśniamy, że osoby, które zgodnie z harmonogramem cypryjskiego ministerstwa zdrowia powinny już zostać zaszczepione a nie są zapisane do GESY (na przykład Polacy posiadający karty wystawione przez NFZ) powinny zgłosić chęć zaszczepienia korzystając z odpowiedniej procedury (druk wniosku do pobrania i wypełnienia znajduje się tutaj).

Wszystkie dokumenty (wniosek, kopia paszportu, dowodu osobistego oraz kopia karty medycznej) należy przesłać do Ministerstwa Zdrowia na adres e-mail [email protected], pocztą na adres: 11 Prodromou and 17 Chilonos, 1449 Lefkosia, lub dostarczyć osobiście do Sektora Kart Medycznych Ministerstwa Zdrowia., 1 Prodromou and 17 Chilonos w Nikozji.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!