fbpx

Plan szczepień na Cyprze jest już gotowy

pexels-photo-5878517.jpeg

Plan szczepień przeciwko koronawirusowi został już opracowany, poinformowało ministerstwo zdrowia w czwartek po tym, jak komisarz UE ds. zdrowia Stella Kyriakides ogłosiła, że ​​niektóre szczepionki mają zostać zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków przed Świętami Bożego Narodzenia lub na początku 2021 roku.

Ministerstwo przypomniało, że Cypr uczestniczy jako państwo członkowskie UE we wszystkich czterech umowach podpisanych przez Komisję Europejską.

Zamówiono już 600000 dawek od AstraZeneca, 200000 od Johnson & Johnson i 200000 od Pfizer/BioNTech. Sanofi Pasteur i GlaxoSmithKline Biologicals nie zwróciły się jeszcze do krajów o składanie zamówień.

Przyjmiesz szczepionkę na SARS-Cov-2

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...


Kyriakides powiedziała w czwartek rano państwowemu nadawcy CyBC, że niektóre szczepionki mogą zostać zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków przed Bożym Narodzeniem lub na początku 2021 roku. Zauważyła, że ​​do końca listopada państwa członkowskie muszą być przygotowane pod względem infrastruktury do przyjmowania, przechowywania i dystrybucji szczepionek. 
Kyriakides poinformowała, że przeprowadzane są szczegółowe analizy i prawdopodobnie szczepionki będą bezpłatne.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!