Wszyscy będą składać zeznania podatkowe!

Rząd zatwierdził projekt przepisów, które będą zobowiązywać wszystkich do składania corocznych zeznań podatkowych

Na chwilę obecną do składania corocznych zeznań podatkowych (takich ja w Polsce PIT) zobowiązane były osoby, których dochód roczny przekroczył 19500€ rocznie.

Zdania na ten temat są podzielone – chociażby z powodu pracowników sezonowych, którzy pomimo tego, że pojawiają się tylko „chwilowo” na Cyprze będą także zobowiązani do rozliczenia się ze skarbówką składając „zerowe” zeznanie podatkowe.

Moim zdaniem każdy rezydent podatkowy powinien składać roczną deklaracje podatkowa, bez względu na osiągnięty dochód. Przyczynia sie to do transparencji oraz standaryzacji obowiązków podatkowych, co znacznie ułatwia prace władzom jak również przypomina podatnikom, żeby złożyli oni deklaracje. Kolejna kwestia to częste wykorzystywanie deklaracji podatkowych z Cypru za granica (np. na prośbę polskiego urzędu skarbowego) co czyni cały proces bardziej efektywnym
powiedział nam Cezary Zieniuk dyrektor ibccs.tax


Z drugiej strony należy się jednak zgodzić z Cezarym Zieniukiem – pracownicy sezonowi oraz Ci, którzy do tej pory nie składali zeznań podatkowych będą mogli w prosty sposób udowodnić swój dochód składając chociażby wniosek o kredyt.

W przyjętych przez rząd przepisach zapisano także kary – nie uiszczenie podatku dochodowego przez osobę prywatną będzie skutkowało podobnymi karami jak w przypadku przestępstw podatkowych.

Ustawa trafi teraz do parlamentu, gdzie zostanie poddana dyskusji. O jej dalszych losach będziemy Was informować.

[bar group=”858″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!