Pisać wolno wszystko…

W Polsce pojawił się pomysł wprowadzenia kaucji za napoje. Super sprawa – od wielu lat świetnie działa to w Niemczech i doskonale się sprawdza. Każdy klient dba aby zwrócić butelki czy puszki za które zapłacił 0,25€. W końcu to są pieniądze i to nie małe dla każdego gospodarstwa domowego.

„Rzeczpospolita” – mogłoby się wydawać pismo rzetelne i obiektywne. Przeglądam internet i znajduje tekst pod tytułem: „Nie stać nas na wyrzucanie surowców” (całość przeczytacie tutaj >>>). Oto fragment tego co napisał jego autor Pan Jeremi Jędrzejkowski:

Jako pierwsze opamiętały się i zabrały do przetwarzania surowców wtórnych kraje bogate. To tam stwierdzono, że gospodarki nie stać na wyrzucanie choćby szkła czy metali kolorowych. Przodują w tym USA czy Niemcy, jednak w tyle nie pozostają też małe, ale zamożne kraje, np. Cypr. Nawet w kurortach stoją tam automaty przyjmujące butelki i puszki po napojach, a w zamian wydające kupony zniżkowe do sklepów uczestniczących w proekologicznym programie.

Jak widzicie możemy sprzedawać na Cyprze nasze surowce wtórne! Mieszkam na Cyprze już dobrych parę lat i nie widziałem nigdzie tego typu automatów. Nie ma ich nie tylko w kurortach ale także w sklepach wielkopowierzchniowych!

Może Wy drodzy czytelnicy widzieliście tego typu urządzenia? Bo mnie w oko nie wpadły. A dobrze by było, gdyż u mnie w domu latem napoje pije się zgrzewkami.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading