fbpx

Pirat drogowy oskarżony o morderstwo

Po raz pierwszy na Cyprze pirat drogowy został oskarżony o spowodowanie śmierci

Jest to sytuacja bezprecedensowa – policja oskarżyła 50. letniego Rosjanina o nieumyślne spowodowanie śmierci 27. letniego Cypryjczyka.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Limassol na autostradzie Pafos – Nikozja. 50. letni Rosjanin, sprawca wypadku, miał w wydychany powietrzu ponad 5. razy więcej alkoholu niż dopuszcza to cypryjskie prawo.

Jak informują cypryjskie media Rosjanin jechał z prędkością około 200 km/h i uderzył w tył samochodu prowadzonego przez 27. letniego Cypryjczyka. Jak zeznali świadkowie zdarzenia Rosjanin jechał zygzakiem – nie reagował na ostrzeżenia innych uczestników drogi.
Uderzenie było tak silne i gwałtowne, że samochód typu jeep kilkukrotnie odbijał się od metalowych barierek przy autostradzie i zatrzymał się dopiero po około 200 metrach od uderzenia.

Do wydobycia poszkodowanych straż pożarna użyła sprzętu hydraulicznego – 27. latek zginął na miejscu, sprawca wypadku został przewieziony do szpitala w Limassol.

Policjanci po raz pierwszy zdecydowali się na postawienie tego typu zarzutów – wniosek został przyjęty przez sąd, który wydał nakaz aresztowania Rosjanina.

Zgodnie z decyzją sądu sprawca wypadku wprost ze szpitala ma trafić do aresztu.

Zdjęcia pochodzą ze stron: Cyprus Mail i In-Cyprus


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!