Piloci mają problemy z GPS

Zakłócenia sygnałów GPS powodują problemy na lotnisku – samoloty są bardzo niedokładnie pozycjonowane względem pasów startowych

Jakiś czas temu pisaliśmy o „głupiejących” GPS’ach, które zamiast lokalizacji cypryjskich pokazują lotnisko w Libanie.

Problemy mają nie tylko właściciele dronów, ale także restauracji (poniżej widzicie grafikę przedstawiające zamówienie z jednej z popularnych aplikacji – restauracja w Larnace a dostawca w… Libanie)

W przypadku zamówienia jedzenia może wydawać się to śmieszne, ale w przypadku samolotu w którym znajduje się kilkuset pasażerów już do śmiechu raczej nie jest.

Według „ministra transportu” Erhana Arikli, operacje lotnicze na lotnisku Ercan (Tymbou) stoją przed wyzwaniami przypisywanymi konfliktom wojennym, stwierdzając, że obecne problemy z GPS „są konsekwencją konfliktów regionalnych”.

Według oświadczenia wydanego przez „ministerstwo transportu” „obszar otaczający lotnisko od dawna boryka się z problemami wynikającymi z błędnych informacji GPS .

Problemy te dotyczą szczególnie samolotów w fazie lądowania, powodując niedokładności w systemie pozycjonowania – napisano

Arikli wyjaśnił również, że GPS lotniska czasami przekazuje statkom powietrznym błędne informacje, wskazując inne lotnisko niż to, które znajduje się na północy.

Błędy te są powiązane nie tylko z GPS na lotnisku Ercan, ale stanowią problem dla wielu innych osób w okolicy ze względu na trwające konflikty na Bliskim Wschodzie – powiedział.

Podobne problemy zgłaszane są także przez pilotów lądujących na lotniskach na południu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading