fbpx

Piłkarze Omonii na obozie treningowym w Polsce.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Mistrz Cypru, Omonia, szuka własnego stadionu po tym, jak został eksmitowany przez GSP w Nikozji z powodu 300 000 euro długu.

GSP (Gymnastic Club “The Pancyprians” Stadium (GSP Stadium) w Strovolos) powiadomił również wszystkie inne stadiony oraz Cypryjską Organizację Sportową i poprosił je, aby nie gościły Omonii, ponieważ pozwoliłoby to dłużnikowi uniknąć wywiązania się ze swoich zobowiązań.

Prezes zarządu GSP, Doros Ioannides, powiedział, że nie można znaleźć rozwiązania z zespołem, który jest winien 300 000 euro i nie chce płacić, pragnąc nowej umowy. Ioannides powiedział, że od początku pandemii Omonia nie zapłaciła ani centa.

Już o tym nie dyskutuję, Omonia jest skończona dla GSP – powiedział Ioannides. 

Ioannides oskarżył również Omonię o kłamstwo, gdy twierdził, że GSP dał innej drużynie Nikozji, która “korzysta ze stadionu na lepszych warunkach”. Omonia nie podała nazwy klubu, ale przypuszczano, że mówi o arcy-rywalach, czyli klubie Apoel. Ioannides powiedział, że oba kluby otrzymały taką samą cenę, około 7500 euro za mecz.


Ioannides powiedział, że nie może mówić o trzeciej drużynie Nikozji, Olympiakosie, ponieważ była to mniejsza drużyna z mniejszymi przychodami, a zatem przynosiła mniejsze korzyści.


Prezes zarządu powiedział, że Omonia chce między innymi zarządzać stoiskami koncesyjnymi podczas swoich rozgrywek.

Zastanawiam się, gdzie GSP znalazłby pieniądze”, powiedział Ioannides. Wydatki są wysokie; utrzymanie trawnika, elektryczność, inne wydatki operacyjne, to nie może się zdarzyć.
Ale może przetrwać tylko z Apoelem i Olympiakosem – powiedział.

Zaprzeczył, że opłaty były zbyt wysokie, argumentując, że są niskie w porównaniu z tym, co zapewnił stadion. GSP obniżył również opłaty z 7500 euro do 4000 euro za mecz podczas pandemii, gdy zakazano uczestnictwa fanów.

Omonia jest obecnie na obozie treningowym w Polsce, przed eliminacjami Ligi Mistrzów.

Jeśli Omonia się zakwalifikuje, będzie miała problem, ponieważ GSP jest jedynym stadionem uznanym przez UEFA za odpowiedni do playoffów Ligi Mistrzów i meczów grupowych.

Omonia wygrała ostatni mecz z Legią Warszawa 0:2


foto: Facebook, Omonia


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!