Piłkarze grożą strajkiem

Szczerze powiedziawszy tego się nie spodziewaliśmy: piłkarze grożą strajkiem

Po spotkaniu Związku Piłkarzy (Pasp) piłkarze zagrozili we wtorek strajkiem z powodu niebezpiecznych warunków na stadionach. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zawodników drużyn I ligi.

Członkowie związku prosili o spotkanie z nowym ministrem sprawiedliwości Mariosem Hartsiotisem, szefem policji Steliosem Papatheodorou i kierownictwem Cypryjskiego Związku Piłki Nożnej (CFA) i oświadczyli, że wejdą na boiska przed kolejnymi meczami niosąc tablice z przesłaniem przeciwko przemocy i rasizmowi.

Powiedzieli, że decyzje podjęte na wtorkowym spotkaniu dają czas na podjęcie dialogu w tym tygodniu w celu podjęcia „odpowiednich środków”.

Jeśli jednak sytuacja nie ulegnie poprawie, powiedzieli, że przystąpią do omówienia bardziej drastycznych opcji, w tym całkowitej odmowy gry.

Obecna sytuacja nie może dłużej trwać. Nadszedł czas, aby państwo przejęło swoje obowiązki.
Piłkarze są szczególnie zaniepokojeni… niewystarczającą kontrolą bram stadionów, rzucaniem petard, flar i innych niebezpiecznych przedmiotów – nawet szklanych butelek, wchodzeniem na stadiony zakapturzonych kibiców, a także niewystarczającą liczbą stewardó
w”

Dodali, że proszą o gwarancje, że będą chronieni w czasie pracy.

Jest oczywiste, że nielegalne działania na stadionach piłkarskich stały się normą” – stwierdzili, dodając, że ustawodawstwo w tej kwestii „nie jest wdrażane tak, jak powinno.
Sytuacja znalazła się w impasie i nie możemy czekać na pierwszą poważną lub śmiertelną kontuzję, a nawet śmierć piłkarza lub innej osoby, aby państwo zdecydowało się na prawidłowe wdrożenie przepisów
”.

A co na to wszystko kibice?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!