Pies na plaży?

Wysokie temperatury powodują, że każdy chce skorzystać z morskich kąpieli.

Zgodnie z ustawodawstwem cypryjskim z 2020 roku, obowiązuje zakaz kąpania zwierząt na zorganizowanych plażach. Przepisy nie obowiązują na plażach dzikich, jednak większość gmin, także w takich miejscach, zakazuje pływania ze zwierzętami.

Od wprowadzenia przepisów minęły zaledwie dwa lata – przy wielu plażach nadal ustawione są znaki zakazu wychodzenia z psami. Prawnicy radzą, aby w tym wypadku informować o tym fakcie zarządzające nimi gminy, które muszą je usunąć.

Na Cyprze uruchomiono kilka plaż, gdzie przebywanie z psami jest wręcz wskazane. Tak zwane „psie plaże” znajdują się w każdym cypryjskim dystrykcie.

W Nikozji jest to plaża w Steratzia w Kato Pyrgos, Tilliria (znajduje się w granicach Rady Gminy Kato Pyrgos), w Larnace – plaża Spyros, na południe od lotniska w Larnace )znajduje się w granicach miejskich Larnaki), natomiast w dystrykcie Famagusta jest to plaża Glyki Nero AI w Paralimni (niedaleko Kappari). 

W dystryktach Limassol i Pafos znajdują się w sumie cztery przyjazne zwierzętom plaże: plaża 6, w miejscowości Karavopetra, na południowy wschód od oczyszczalni ścieków S.AL.A. w Monagroulli oraz plaża w Prolimnos, na zachód od Pissouri a także plaża na północny zachód od lotniska w Pafos, u ujścia rzeki Ezousa w Achelia (w granicach Rady Wspólnoty Achelia) oraz plaża w rejonie Pitili, na wschód od ujścia rzeki Platania w Neo Chorio (w granicach Rady Gminy Neo Chorio).

Na plażach obowiązuje regulamin wypisany na znakach,

  • Właściciele lub opiekunowie powinni zawsze mieć przy sobie książeczkę szczepień zwierzęcia oraz własny dowód osobisty,
  • Psy poza morzem muszą być na smyczy
  • Właściciele psów zobowiązani są do sprzątania po zwierzętach wszelkich nieczystości.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading