Pierwszy taki grudzień od 1901 roku

Grudzień udowodnił, że pogoda zmienną jest

Według służby meteorologicznej średnie temperatury odnotowane w grudniu były niezwykle wysokie, zarówno maksymalne, jak i minimalne w porównaniu z poprzednimi latami.

Średnia dzienna maksymalna temperatura zarejestrowana na stacji pogodowej Athalassa w ciągu miesiąca została obliczona na 21,4 ° C, najwyższą od czasu zainstalowania stacji w 1983 roku.

Najwyższą średnią dzienną temperaturę odnotowano również na stacji pogodowej Polis Chrysochous, ze średnią 22,7°C, najwyższą od czasu jej uruchomienia w 1968 roku.

Advertisements

Niezwykle wysokie średnie dzienne maksymalne temperatury odnotowano również na stacjach pogodowych w Larnace i Pafos, obie z 21,2°C.

Dane opublikowane przez służby meteorologiczne ujawniły również, że średnie dzienne minimalne temperatury na Cyprze były również jednymi z najwyższych w historii w grudniu, gdzie Athalassa osiągnęła średnio 8,4°C, Pafos 12,1°C, Polis Chrysochous 12,1°C, a Larnaka 12,2°C. .

W przypadku ostatnich dwóch stacji meteorologicznych średnie dobowe temperatury minimalne odnotowane w grudniu były najwyższe od czasu ich zainstalowania.

Oprócz tego w oświadczeniu stwierdzono również, że grudzień był najbardziej suchy od 1901 r.

Całkowite opady zarówno w październiku, jak i grudniu 2021 r. oszacowano na około 95 procent średnich opadów w analogicznym okresie w poprzednich latach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading