fbpx

Pierwsze szczepionki jeszcze w grudniu

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, a firmy farmaceutyczne otrzymają wymagane zgody, Cypr może spodziewać się pierwszych dostaw szczepionek Covid-19 przed końcem miesiąca. Ich dystrybucja, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna rozpocząć się jeszcze w grudniu. Dwie firmy, Astra Zeneca i Biontech Pfizer, zobowiązały się do rozpoczęcia dostaw szczepionki już w tym miesiącu.

Cypr spodziewa się otrzymać 1192043 dawki szczepionki Astra Zeneca do drugiego kwartału 2022 roku, natomiast dostawa 391637 dawek szczepionki Biontech Pfizer rozpocznie się w już w grudniu i potrwa do trzeciego kwartału 2021 r. Obie szczepionki będą podawane w dwóch dawkach na osobę.

Jako pierwsi zostaną zaszczepieni pracownicy służby zdrowia oraz grupy ludności, w których występuje wysokie ryzyko poważnej choroby w przypadku zarażenia wirusem. Policja, sprzątaczki, pracownicy transportu publicznego, pracownicy firm zaopatrujących w żywność będą następni w kolejce ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania wirusa w związku z ich pracą.

Zdaniem naukowców, nie jest jeszcze wiadome ile osób należy zaszczepić aby uzyskać tak zwaną odporność stadną. Naukowcy są jednak zgodni, że pewne środki ochronne, takie jak maseczki i dystans społeczny będą musiały obowiązywać dłużej.

Na konferencji prasowej nie odpowiedziano na pytanie czy szczepienia będą obowiązkowe i ile ewentualnie szczepionka będzie kosztować. Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej celem jest poinformowanie o najnowszych szczepieniach i uświadomienie ludziom, że powinni być zaszczepieni dla siebie i swoich współobywateli. Szczepionki powinny być także powszechne – czyli tanie lub bezpłatne.

Wyprzedaż teraz aż do -80% na Dx.com

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!