Pierwsze szczepienia 27 grudnia 2020 roku

Wczoraj na Cypr zostały dostarczone specjalne zamrażarki do szczepionek

Jak napisał na swoim koncie na Twitterze Minister Zdrowia Constantinos Ioannou, Cypr rozpocznie szczepienia tego samego dnia co pozostałe kraje europejskie czyli 27 grudnia 2020 roku natychmiast po otrzymaniu odpowiednich zgód wydanych przez Europejską Agencję Leków.

Jednak aby mogło dojść do szczepień, oprócz zgody z EMA, Cypr musiał zostać zaopatrzony w specjalne zamrażarki do przechowywania szczepionek.

Przypomnijmy, że szczepionki Pfizer-BioNTech muszą być przechowywane w temperaturze -70°C (niektóre źródła mówią nawet o -80°C) . W wyższych temperaturach szczepionki mogą być przechowywane maksymalnie do 5 dni.

Specjalne urządzenia już dotarły na Cypr i zostały zainstalowane.

W każdej zamrażarce można przechowywać około 130000 dawek szczepionki. Według funkcjonariusza Służb Farmaceutycznych Costasa Heimonasa „urządzenia mają wszystkie zalecane systemy bezpieczeństwa, które będą działać przez całą dobę”, a dodał, że w razie potrzeby zostanie o tym poinformowany zespół powołany przez kompetentnych funkcjonariuszy Ministerstwa Zdrowia, aby natychmiast interweniować w celu rozwiązania potencjalnego problemu.

foto: PIO


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading