Pierwsze osoby już zaszczepione

Wczoraj, specjalnym samolotem, dotarły na Cypr pierwsze szczepionki – dziś wykonano pierwsze szczepienia.

Pierwszy transport szczepionek przeciwko COVID19 dotarł na Cypr specjalnym samolotem. Moment jego lądowania i przeniesienia szczepionek został opublikowany przez lotnisko w Larnace:

źródło: Twitter @CyprusAeropolis


Dziś rozpoczęto szczepienia. Wśród pierwszych zaszczepionych byli mieszkańcy domów opieki w Nikozji i Limasosl, w tym w obiektach Melathros i Panayia. Według CNA jednym z pierwszych zaszczepionych był dr Anastasios Tsiftis z domu Panayia w Limassol.

Zgodnie z przyjętym przez rząd planem szczepień, w pierwszej kolejności zostaną zaszczepieni pracownicy służby zdrowia oraz mieszkańcy domów opieki.

Minister Zdrowia Constantinos Ioannou powiedział, że zamówiono wystarczające ilości szczepionek, aby zaszczepić całą populację Cypru. Nazwał to „najskuteczniejszym narzędziem, jakim dysponujemy, aby poradzić sobie z pandemią, więc po raz kolejny wzywamy ludzi do przyjścia i szczepienia”.

W najbliższych dniach, wraz z dostawami kolejnych partii szczepionek, możemy się spodziewać informacji o sposobie i zasadach szczepień innych grup społeczeństwa – będziemy Was na bieżąco informować.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!