Pierwsza pomoc jednak przydatna

Mieszkanka północy uratowała życie mężczyzny – może czas uczyć pierwszej pomocy także na południu?

Szybka akcja kupującej uratowała życie 46. letniemu mężczyźnie, który doznał zawału serca w centrum handlowym w Nikozji.

W porannym programie CyBC dyrektor pogotowia ratunkowego Riana Constantinou potwierdziła incydent, który miał miejsce we wtorek w centrum handlowym Engomi.

30. letnim ratownikiem była Turczynka cypryjska, która znalazła się we właściwym miejscu o właściwym czasie i posiadała kluczową wiedzę na temat obsługi publicznego defibrylatora – powiedziała Constantinou nadawcy państwowemu.

Kobieta, która została przeszkolona w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zachowała spokój i wykonała trzy wstrząsy mężczyźnie, który oprzytomniał zaraz po przybyciu na oddział ratunkowy.

Constantinou powiedziała, że kobieta początkowo nie ujawniła swojej tożsamości, ale personel ambulansu uznał, że jej zasługi zasługują na uznanie, i poinformował ją o zdarzeniu. Następnie dyrektor ambulansu zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym prosi o odszukanie lokalnej bohaterki i jej podziękowanie.

Te Twoje dzisiejsze ręce dały prawo do życia 46-letniemu ojcu… Twoje ręce pozwoliły nam go uratować. Prosimy o kontakt z Pogotowiem Ratunkowym i pozostawienie swoich danych. Dziękuję tysiąckrotnie… wszyscy jesteśmy dumnymi obywatelami, tak jak ty istniejesz.

Niestety na Cyprze nie ma zajęć z udzielania pierwszej pomocy. A może najwyższy czas je właśnie wprowadzić?

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading