Pielęgniarki robią to czego nie powinny

Na Cyprze brakuje pielęgniarek. Okazuje się, że wiele z nich zamiast przy pacjentach pracuje w centrali organizacji przy biurkach

Około 250 oddelegowanych pielęgniarek jest zmuszonych do wykonywania innych obowiązków oprócz własnej pracy lub zamiast niej, przez co w szpitalach brakuje pielęgniarek – powiedział przewodniczący związku pielęgniarek Pasyno, Christos Christodoulou.

Christodoulou przemawiał przed komisją finansów Izby Reprezentantów i wyjaśnił, że pielęgniarki to najliczniejsze grono osób oddelegowywane z sektora publicznego do państwowej służby zdrowia (Okypy) – łącznie około 3500 osób. Stwierdził, znaczna część czasu tych 3500 pielęgniarek jest wykorzystywana niewłaściwie.

Zamiast przebywać na oddziałach i pracować na stanowiskach klinicznych, jadą do Okypy, która następnie wysyła ich gdzie indziej, a szpitale zostają bez pielęgniarek – powiedział

Przewodnicząca komisji i posłanka Diko, Christiana Erotokritou, powiedziała, że na oddziałach brakuje pracowników a 250 pielęgniarek wykonujących obowiązki biurowe.

Sprawa oddelegowania pielęgniarek wypłynęła na pierwszy plan na posiedzeniu komisji, gdy parlamentarzyści dyskutowali nad projektem ustawy znoszącej ograniczenie dotyczące maksymalnego czasu trwania oddelegowania w sektorze publicznym.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading