fbpx

Pięciu osobom trzeba było usunąć gałki oczne!

Pięciu pacjentom trzeba było usunąć jedno oko po zakażeniu podczas operacji zaćmy w szpitalu Apollonion. O nieudanych operacjach u ośmiu osób pisaliśmy tutaj. Jeden z tych pacjentówzostał przeniesiony na oddział intensywnej terapii (OIOM) szpitala ogólnego w Nikozji..

W czwartek musieliśmy przeprowadzić procedurę korekcyjną u pięciu pacjentów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji do ich mózgu – powiedział Theodoros Potamitis dla Cyprus Mail, okulista pod opieką którego aktualnie znajdują się pacjenci.

Okulista powiedział, że życie tych pacjentów było zagrożone, ponieważ infekcja mogła uszkodzić funkcje mózgu, narażając ich życie.

Pacjenci, którym usunięto gałki oczne, należało do ośmiu pacjentów zakażonych zapaleniem wnętrza gałki ocznej Pseudomonas, bakterią oporną na antybiotyki, która żyje w tylnej części oka i uszkadza tkankę nerwową. Przypomnijmy, że wszyscy rozpoczęli leczenie w szpitalach publicznych po tym, jak zostali zakażeni podczas operacji zaćmy w prywatnej klinice w Limassol. Zdaniem lekarza następne 24 godziny są kluczowe dla określenia stanu pacjentów, ale lekarz ma nadzieję, że zabieg się powiódł i nie będą mieli dalszych komplikacji.

Pozostali trzej pacjenci powoli wracają do zdrowia – jedna osoba odzyskała 20 procent swojego wzroku natomiast dwaj pozostali pacjenci mają około 25 procent swojego wzroku na tym etapie leczenia. Oznacza to, że trzej pacjenci stracili około 80 procent wzroku.

Trzymamy kciuki za pacjentów i czekamy na wyjaśnienia specjalnej komisji co tak naprawdę wydarzyło się w prywatnej klinice.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!