Piątkowa akcja policji w Limassol – 800 mandatów przez 2 godziny

Niezapowiedziana akcja policji przyniosła zaskakujące efekty

W piątek policja w Limassol przypuściła prawdziwy atak na kierowców. Do akcji zostały użyte praktycznie wszystkie siły dostępne w mieście, do pomocy zaangażowano także oddział motocyklowy z Nikozji a także specjalną jednostkę policji, która codziennie pilnuje porządku na autostradach. Na niektórych ulicach stały w kilku miejscach oznakowane samochody z zamontowanymi kamerami do bieżącego analizowania tablic rejestracyjnych – sprawdzały opłacenie podatku drogowego i ubezpieczeń. Ujawniono prawie 800 wykroczeń drogowych.

Ukarano 108 kierowców za przekroczenie prędkości, 77. osób za korzystanie z telefonu komórkowego, 102. kierowców za jazdę na czerwonym świetle i 114 osób za jazdę bez pasów bezpieczeństwa.

Policjanci wskazują na kilka dziwnych i nie spotykanych codziennie zdarzeń. Jednym z nich był 18. letni kierowca samochodu typu pick up, który przewoził na otwartej przestrzeni załadunkowej kilku swoich kolegów – ciekawostką jest to, że kierowca posiadał prawo jazdy zaledwie kilka dni.

Zatrzymano także podnośnik hydrauliczny, który autostradą jechał 41 km/h przy określonej minimalnej prędkości wynoszącej na cypryjskich autostradach 65 km/h. Ujawniono także samochód poruszający się z prędkością 160 km/h, u kilku osób stwierdzono także zawartość środków zabronionych we krwi. Zatrzymano także dwie osoby poszukiwane listami gończymi a także skradziony samochód na fałszywych tablicach rejestracyjnych.

I to wszystko w zaledwie dwie godziny. Wyobraźcie sobie ile nieprawidłowości by stwierdzono gdyby policja działała tak codziennie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading