Wpływ na środowisko planowanej rozbudowy lotniska w Pafos jest „nieistotny” – tak pokazują badania
Nowe badanie wpływu na środowisko wykazało, że planowana rozbudowa lotniska w Pafos będzie miała minimalny wpływ na otaczające środowisko i jakość życia mieszkańców.
Ocena, która dotyczyła proponowanej rozbudowy budynków lotniska i pasa startowego, wskazuje, że inwestycja nie spowoduje pogorszenia warunków w porównaniu z obecnymi warunkami eksploatacyjnymi.
Według autorów badania, stały monitoring i pomiary na lotnisku w Pafos wykazują, że rozbudowa nie spowoduje dodatkowych skutków wykraczających poza obecne poziomy. Regularne pomiary hałasu i jakości powietrza w pobliżu lotniska stale pokazują poziomy znacznie poniżej dopuszczalnych limitów.
Prace rozbudowy, których zakończenie planowane jest na około 18 miesięcy (od przygotowania terenu i wykopalisk), będą się mieścić w obrębie obecnych granic lotniska i nie będą wymagały wykupu dodatkowego terenu.
Inwestycja obejmuje budowę dodatkowego odcinka południowej równoległej drogi kołowania, wraz z niezbędnym oświetleniem i wymogami bezpieczeństwa, a także rozbudowę terminala, aby mógł pomieścić pięć milionów pasażerów rocznie.
Wyniki przedstawiono władzom lokalnym i mieszkańcom, przy czym badacze podkreślili, że oprócz zapewnienia jakości środowiska, dane empiryczne nie wskazują na żadne negatywne skutki dla lokalnych mieszkańców.
Zostaw swój komentarz: